EEG Neurofeedback

Sesje treningowe EEG Neurofeedback

EEG Neurofeedback to jeden z modułów biologicznego sprzężenia zwrotnego, pomagającego uzyskać samokontrolę nad funkcjami naszego organizmu takimi jak napięcie mięśni, temperatura ciała, praca serca, oddychanie, praca mózgu.

Neurofeedback obejmuje różnorodne techniki treningowe i terapeutyczne, usprawniając funkcje ciała. Wykorzystuje systemy medyczne do pomiaru funkcji zaś sprzężenie zwrotne to nic innego jak zwrotna informacja do pacjenta czy funkcja jest poprawna czy nie. Do sprzężenia zwrotnego potrzebna jest przystawka, która podaje informacje do terapeuty w formie wykresu i cyfr, zaś w formie graficznej programy stymulujące.

To stymulacja zdrowego mózgu lub rehabilitacja uszkodzonego oraz odzyskanie utraconych funkcji (oprócz pacjentów umysłowo upośledzonych).

W związku z plastycznością mózgu można poprzez sesje terapeutyczne odzyskiwać zaburzone funkcje. Badania potwierdzają możliwość regeneracji komórek nerwowych. Stąd stymulacje mózgu uszkodzonego (udary, padaczki, wypadki komunikacyjne).

Praca z pacjentami epileptycznymi, z nadpobudliwością, problemami w uczeniu, pamięci, koncentracji, to jednoczesna stymulacja zdrowego mózgu pacjentów chcących udoskonalić sprawność i możliwości własnego umysłu oraz jego optymalizację.

Pin It on Pinterest