Turnusy rehabilitacyjno-lecznicze dla dzieci

Turnusy rehabilitacyjno-lecznicze

Rys historyczny

Od 2005 roku zajmujemy się organizacją turnusów leczniczo-rehabilitacyjnych dla pacjentów z uszkodzeniami mózgu (afazje, pacjenci bez krtani).

Turnusy odbywają się raz w roku (wyjątkowo w 2009 roku dwa razy) ze względu na stałe zatrudnienie poszczególnych specjalistów w szpitalach, klinikach, przychodniach, gabinetach, ośrodkach i zakładach rehabilitacyjnych itp. Są to neurolodzy, pielęgniarki z praktyką na oddziałach neurologicznych, afazjolodzy, psycholodzy kliniczni, rehabilitanci z doświadczeniem w rehabilitacji pacjentów po udarowych i inni terapeuci.

 

Na każdym z turnusów oprócz indywidualnych terapii, rehabilitacji, leczenia odbywają się popołudniowo-wieczorne grupowe terapie afazji poprzez wspólne śpiewanie pieśni biesiadnych, patriotycznych oraz innych melodyjnych i znanych przebojów dla każdego. To sprawdzona metoda rehabilitacji afazji poprzez śpiew, rytmizację, itd. Uzupełniającymi metodami jest terapia rysunkiem, EEG Neurofeedback.

Od czasu kiedy prowadzimy turnusy przyjmujemy też chętnych studentów na praktyki, szkolenia i warsztaty, na które zapraszamy naszych specjalistów. Zapisy i płatności prowadzą

Zofia Twardochleb – tel. 606 169 944

Pin It on Pinterest