Nad morzem dla dorosłych

Afazja rehabilitacja turnusy dla dorosłych nad morzemAfazja – turnus diagnostyczno-rehabilitacyjny
nad morzem w 2018r.

Międzywodzie
Termin I
: od 19 czerwca do 1 lipca 2018r.  (mikropolaryzacja mózgu
Termin II: od 2 do 15 listopada 2018r. (mikropolaryzacja mózgu)

Ośrodek Rehabilitacyjny „Rzemieślnik”
Międzywodzie, ul. Wojska Polskiego 19-24

Do terapii mikropolaryzacji i EEG Neurofeedback będzie kwalifikował lekarz neurolog.

Na podstawie dokumentacji medycznej m.in. TK, MRI głowy sprawdzamy funkcje kory mózgowej, oraz diagnozujemy poszczególne płaty, zajmując się jednocześnie dostosowaniem rehabilitacji i metod do systemowego stymulowania funkcji i stymulacji prawo tudzież lewopółkulowej. Każdy opiekun dostaje wskazówki jak kontynuować rehabilitacje mózgu i jak dany specjalista w miejscu zamieszkania ma podejść do deficytu. Nie można leczyć pacjenta objawowo nie mówi znaczy ćwiczyć mowę, nie rozumie ćwiczyć rozumienie – zasadnością jest odpowiednia diagnostyka mózgu i zasada systemowego spojrzenia na stan pracy mózgu pacjenta.

Turnus przeznaczony jest:

  • dla pacjentów z uszkodzeniami mózgu-afazje (m.in. udary)
  • dla pacjentów bez krtani (nauka mowy przełykowej)
  • dla pacjentów z uszkodzeniami ruchowymi
  • dla pacjentów z uszkodzeniami CUN

Turnusy organizujemy z udziałem naszych (z poza ośrodka) specjalistów: neurolog, afazjolodzy, neurologopedzi, neuroterapeuci, rehabilitanci ruchowi, psycholog kliniczny i pielęgniarka neurologiczna zapewniając całodobową, dodatkową opiekę medyczną.
W programie leczenie i rehabilitacja neurolingwistyczna, leczenie afazji, rehabilitacje ruchowe, masaże manualne, hydromasaże, prądy, laser, kąpiele perełkowe, basen kryty. Ponadto grupowa terapia relaksacyjna, muzykoterapia, grupy wsparcia dla opiekunów (konsultacje i wskazówki dla rodzin pacjentów do kontynuacji rehabilitacji afazji, rehabilitacji ruchowej, neurologopedycznej, rehabilitacji głosu i mowy (pacjenci bez krtani). Rehabilitacje odbywają się: poniedziałek-sobota w godz. 8.00-17.00 z przerwą na posiłek oraz dodatkowo w soboty grupowe rehabilitacje afazji.
Ośrodek zapewnia łącznie 30 zabiegów (3 dziennie) z zakresu – fizykoterapii, kinezyterapii, magnetoterapii, hydroterapii, światłolecznictwa, krioterapii, masażu leczniczego, inhalacji, okładów borowinowych, gimnastyki i ćwiczeń ogólno usprawniających.

Ponadto (oprócz 30 zabiegów)  Afa-Med” Twardochleb Zofia zapewnia codzienne:

Całkowity koszt turnusu 2018: dla pacjentów wynosi 4.800 zł, dla opiekunów 2.270 zł

UWAGA – cena turnusu nie jest zależna od kwalifikacji na poszczególne stymulacje i terapie, jest stała wg. ustalonych stawek dla wszystkich pacjentów bez względu na rodzaj stymulacji mózgu. Stymulacją mózgu są również poszczególne rehabilitacje będące częścią diagnostyki mózgu pacjenta.

Wszyscy wysyłają zadatek w wysokości 1.000 zł czyli po 500zł od osoby na konto współorganizatora: Twardochleb Zofia AFA-MED
56 1160 2202 0000 0002 0747 0768 z dopiskiem „Turnus dla pacjentów z afazją” podając dane osoby, na którą należy wystawić fakturę oraz status tej osoby tj. pacjent czy opiekun (o uczestnictwie decyduje kolejność wpłat) Zadatek jest bezzwrotny, jedynie w przypadkach wyjątkowych, podczas pobytu dziecka w szpitalu zostanie w drodze wyjatku zwrocony do dwóch tygodni przed turnusem w późniejszym terminie zwrot nie będzie dokonany.

Zapisy i kwalifikacje na turnus (tylko i wyłącznie) prowadzą:

Twardochleb Zofia – neurologopeda, afazjolog, specjalista wczesnej interwencji klinicznej
tel. 516 133 423, lub przez formularz kontaktowy

Marta Szczepańska – psycholog specjalność kliniczna
tel. 510 263 976, e-mail: szczepanska.marta@op.pl

Pin It on Pinterest