Nad morzem dla dorosłych

Afazja rehabilitacja turnusy dla dorosłych nad morzemTurnus diagnostyczno-rehabilitacyjny
nad morzem w 2017r.

 

Międzywodzie
2017 r. termin I: od 1 do 15 lipca  (mikropolaryzacja mózgu)
2017 r. termin II: od do 16 sierpnia – (mikropolaryzacja mózgu)
2017 r. termin III: do 2 do 15 listopada – (mikropolaryzacja mózgu)

Do terapii mikropolaryzacji i EEG Neurofeedback będzie kwalifikował lekarz neurolog.

Ośrodek Rehabilitacyjny „Rzemieślnik”, Międzywodzie, ul. Wojska Polskiego 19-24

Na podstawie dokumentacji medycznej m.in. TK, MRI głowy sprawdzamy funkcje kory mózgowej, oraz diagnozujemy poszczególne płaty, zajmując się jednocześnie dostosowaniem rehabilitacji i metod do systemowego stymulowania funkcji i stymulacji prawo tudzież lewopółkulowej. Każdy opiekun dostaje wskazówki jak kontynuować rehabilitacje mózgu i jak dany specjalista w miejscu zamieszkania ma podejść do deficytu. Nie można leczyć pacjenta objawowo nie mówi znaczy ćwiczyć mowę, nie rozumie ćwiczyć rozumienie – zasadnością jest odpowiednia diagnostyka mózgu i zasada systemowego spojrzenia na stan pracy mózgu pacjenta.

Turnus przeznaczony jest:

  • dla pacjentów z uszkodzeniami mózgu-afazje (m.in. udary)
  • dla pacjentów bez krtani (nauka mowy przełykowej)
  • dla pacjentów z uszkodzeniami ruchowymi
  • dla pacjentów z uszkodzeniami CUN

Turnusy organizujemy z udziałem naszych (z poza ośrodka) specjalistów: neurolog, afazjolodzy, neurologopedzi, neuroterapeuci, rehabilitanci ruchowi, psycholog kliniczny i pielęgniarka neurologiczna zapewniając całodobową, dodatkową opiekę medyczną.
W programie leczenie i rehabilitacja neurolingwistyczna, leczenie afazji, rehabilitacje ruchowe, masaże manualne, hydromasaże, prądy, laser, kąpiele perełkowe, basen kryty. Ponadto grupowa terapia relaksacyjna, muzykoterapia, grupy wsparcia dla opiekunów (konsultacje i wskazówki dla rodzin pacjentów do kontynuacji rehabilitacji afazji, rehabilitacji ruchowej, neurologopedycznej, rehabilitacji głosu i mowy (pacjenci bez krtani). Rehabilitacje odbywają się: poniedziałek-sobota w godz. 8.00-17.00 z przerwą na posiłek oraz dodatkowo w soboty grupowe rehabilitacje afazji.
Ośrodek zapewnia łącznie 30 zabiegów (3 dziennie) z zakresu – fizykoterapii, kinezyterapii, magnetoterapii, hydroterapii, światłolecznictwa, krioterapii, masażu leczniczego, inhalacji, okładów borowinowych, gimnastyki i ćwiczeń ogólno usprawniających.

Ponadto (oprócz 30 zabiegów)  Afa-Med” Twardochleb Zofia zapewnia codzienne:

Gwarantujemy całodzienne wyżywienie z uwzględnianiem diet, zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienką i toaletą, RTV czajnik w każdym pokoju. Budynek przystosowany dla niepełnosprawnych, winda. Zjazd na plażę dla osób poruszających się na wózkach. Obiekt oddalony 150 metrów od morza.

Organizator oraz miejsce przeprowadzenia turnusu

Spółdzielnia Osób Prawnych Ośrodek Rehabilitacyjny „Rzemieślnik”,
ul. Wojska Polskiego 19-24, 72-415 Międzywodzie
konto: mBank 79 1140 1010 0000 4859 7700 2001

Całkowity koszt turnusu: dla pacjentów wynosi 4.500 zł, dla opiekunów 2.000 zł

UWAGA – cena turnusu nie jest zależna od kwalifikacji na poszczególne stymulacje i terapie, jest stała wg. ustalonych stawek dla wszystkich pacjentów bez względu na rodzaj stymulacji mózgu. Stymulacją mózgu są również poszczególne rehabilitacje będące częścią diagnostyki mózgu pacjenta.

Wszyscy wysyłają zadatek w wysokości 400 zł/osobę na konto współorganizatora: Twardochleb Zofia AFA-MED
56 1160 2202 0000 0002 0747 0768 z dopiskiem „Turnus dla pacjentów z afazją” podając dane osoby, na którą należy wystawić fakturę oraz status tej osoby tj. pacjent czy opiekun (o uczestnictwie decyduje kolejność wpłat)

Zapisy i kwalifikacje na turnus (tylko i wyłącznie) prowadzą:

Twardochleb Zofia – neurologopeda, afazjolog, specjalista wczesnej interwencji klinicznej
tel. 516 133 423, lub przez formularz kontaktowy

Marta Szczepańska – psycholog specjalność kliniczna
tel. 510 263 976, e-mail: szczepanska.marta@op.pl

Pin It on Pinterest