Afazja – rehabilitacja mózgu

Afazja - rehabilitacja mózguRehabilitacja mózgu – Afazja, Dysartria

Zajmujemy się rehabilitacją pacjentów po udarach, resekcjach krwiaków, guzów, tętniaków. Zazwyczaj u tego typu pacjentów prócz ekspresji mowy, często przy uszkodzeniach odpowiednich płatów półkuli dominującej istnieją deficyty funkcji rozumienia, pamięci, leksji, grafii, gnozji – czyli rozpoznawania itp. Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany szerszą wiedzą z dziedziny funkcji poznawczych, funkcji kory mózgowej, czyli tego, za co odpowiada każdy płat i co się dzieje, kiedy następują ich uszkodzenia.

Jednym słowem rehabilitacja afazji często wiąże się z odblokowaniem wielu innych poza mową funkcji. Warto zaznaczyć, że tym zajmują się klinicyści – diagnozując mózg na podstawie specjalistycznych badań medycznych oraz funkcji poznawczych, dostosowując odpowiednie rehabilitacje mózgu do deficytów. Dobra diagnostyka mózgu jest podstawą doboru metod rehabilitacji deficytów mózgowych.

Zapraszamy na naszą diagnostykę i rehabilitację do przychodni, oraz na turnus odbywający się raz w roku z pełną rehabilitacją afazji, dysartrii, rehabilitacją ruchową, neuropsychologiczną rehabilitacją afazji, z EEG Neurofeedbak, rehabilitacją ruchową w basenie itp…

Pin It on Pinterest